بچّه‌ها، بازی

در این کتاب مجموعة کاملی از بازیهایی را ارائه می‌کند که کودکان 2 تا 10 ساله به صورت مشترک می‌توانند در آنها شرکت کنند

کندوکاو فلسفی برای کودکان و نوجوانان جلد اول

شاخه‌های فلسفه برای کودکان و نوجوانان به همان میزان که این برنامه در کشورهای مختلف گسترش یافته، متنوع شده است.

تاریخ ادبیات کودکان ایران (ادبیات شفاهی و دوران باستان) جلد اول

تاریخ ادبیات کودکان ایران، پژوهشی فراگیر بر پایه شناخت سیر تاریخی جایگاه کودک در جامعه، دیدگاه‌های آموزشی و پرورشی و رشد ادبیات کودکان در ایران است.

تاریخ ادبیات کودکان ایران (ادبیات کودکان پس از اسلام) جلددوم

برای بررسی شکل‌گیری شیوه آموزش و پرورش در ایران پس از اسلام، لازم است نخست نگاهی به شکل‌گیری فرهنگ آموزشی در جهان اسلام داشته باشیم.

تاریخ ادبیات کودکان ایران (ادبیات کودکان دوره مشروطه) جلد سوم

دوره مشروطه در گستره تاریخ ایران اهمیت ویژه‌ای دارد، زیرا سومین کلان فرهنگ پس از دوران ایران باستان و دوران اسلامی، در این روزگار شکل گرفته است.

تاریخ ادبیات کودکان ایران (ادبیات کودکان دوره مشروطه) جلد چهارم

همزمان با ترجمه نخستین رمان‌های اروپایی، نوجوانان نیز با این‌گونه ادبیات آشنا شدند و همچون بزرگسالان از آن استقبال کردند.

تاریخ ادبیات کودکان ایران (ادبیات کودکان در روزگار نو 1300ـ 1340) جلد پنجم

ایران روزگار نو، یک پا در سنت و یک پا در نوگرایی و نواندیشی داشت. در این روزگار، ایران نه چهره سنتی پیشین را داشت و نه چهره امروزی یافته بود.

تاریخ ادبیات کودکان ایران (ادبیات کودکان در روزگار نو 1300ـ1340) جلد ششم

روزگار نو، روزگار داستان کوتاه و رمان است. این ویژگی برآیند زندگی می‌باشد. داستان کوتاه، زاده گسترش فرهنگ روزنامه و مجله خوانی است.

تاریخ ادبیات کودکان ایران (ادبیات کودکان در روزگار نو 1300ـ1340) جلد هفتم

با پدیداری شعر نو، داستان کوتاه و رمان، مقوله نقد ادبی که لازمه رشد سنجیده ادبیات بود، پدید آمد و رو به گسترش گذاشت.

کلیدهای پرورش تفکر در کودکان و نوجوانان

کتاب «کلیدهای پرورش تفکر در کودکان و نوجوانان» راهنمای تربیتی است که به روش عملی، چگونگی روش حل مسئله را در محیط خانواده به والدین می‌آموزد...

هنر قصّه‌گویی خلاّق

قصه‌گویی پیشینه‌ای پیوسته به تاریخ پیدایش انسان دارد. علاقه به قصه و شنیدن خاطره‌ها و ماجراها را آفریننده دانا در نهاد انسانها نهاده است.

اعتماد به نفس در کودکان

در سال‌های اخیر واژة اعتماد به نفس ظاهراً «طنینی» رایج یافته است. اتومبیل‌ها، رایانه‌ها، بیمه‌نامه‌ها، لوازم خانگی و ... بر این مبنا به فروش میرسند که می‌شود به کارکرد آنها اعتماد کرد.

اسلام و حقوق کودک

کودک، سرمایة بزرگ خانواده و اجتماع است که باید از آن مراقبت کرد، اما بی‌تردید این کار به حقوق و «بایدهاو نبایدها»یی نیاز دارد تا بتوان این حراست را به خوبی انجام داد، این حقوق کدام است و نگرش اسلام در این‌باره چیست؟

چگونه فرزندانی خلاّق داشته باشیم

این کتاب شیوه اساسی و منطقی را در مورد مهم‌ترین وظیفه‌ای که همه ما با آن سروکار داریم مطرح می‌کند...

چگونه فرزندانی خوش رفتار داشته باشیم؟

فرزندان من موقعیت‌های پرچالش خلق می‌کنند. گاه سرم به آنها گرم می‌شود، اما اغلب ناراحت و مأیوس می‌شوم، گاه احساس خجالت و گناه می‌کنم نمی‌دانم با آنها چه کنم؟

بیمارستان عروسکها

حدس می‌زنم هر بچه‌ای یک عروسک دارد، من یکی دارم، شما هم دارید، مگه نه؟

به بچه‌ها چه بگوییم؟

این کتاب به شما کمک می‌کند تا دریابید که پرسش کودکتان چیست؟ و چرا به پاسخ صحیح شما نیاز دارد و به این پرسش‌ها چگونه و چه وقت باید پاسخ مناسب بدهید.

داستان‌های فکری(1) با 74 فعالیت

فلسفه از طبیعت کنجکاو و حسِ حیرت کودکان استفاده کرده و آنها را به جستجوی معنا تشویق می‌کند و درک آنان را گسترش می‌دهد.

داستان‌های فکری(2) با 89 فعالیت

«داستان‌های فکری 2» مجموعه داستان‌هایی برای کودکان 8 الی 12 سال است که کودک و والدین او و معلمان با خواندن آن لذت می‌برند.

داستان‌های فکری(3) با 79 فعالیت

مجموعه کتاب‌های فلسفی کودکان برای ترویج کند و کاو فلسفی کودکان طراحی شده است.

بازی کودک در اسلام

به باور روان‌شناسان و جامعه‌شناسان، بازی و اسباب‌بازی، در روحیه و تکوین شخصیت کودکان و نوجوانان، اثر عمیقی به جای می‌گذارد.

101 بازی برای افزایش عزت نفس

بازی؛ رشد، یادگیری، تخلیه‌های هیجانی، شادمانی، اجتماعی شدن، قانونمندی و لذّت را برای کودکان به ارمغان می‌آورد...

کودک خوش بین

مروری مختصر بر تاریخ کشور ما که تقریباً همیشه با لشکر کشی، جنگ و ... همراه بوده، باعث شده تا غالب ایرانیان پیشینه ای ذهنی از یأس و بدبینی داشته باشند...

فرزند من و رسانه

تحولات زمان در مسیر توسعه انسانی با شتابی رو به تصاعد، دامنه فناوری اطلاعات را گسترش داده است. رسانه و تبلیغات در جهان معاصر، فرمانروایی بر اندیشه و روح انسانها را در دست دارد...

روانشناسی یادگیری کودک و نوجوان

مربیان و والدین علاقمندند بدانند که چرا فرزندانشان در یادگیری موفقیت کافی ندارند و آنها بعنوان پدر و مادر باید چکار کنند تا از آموزشهای خود نتیجه بهتری بگیرند...

راهنمای فرزند پروری موفق

کتاب حاضر، ادامه کتاب «والدین مؤثر، فرزند مسئول» است که چاپ هفتم آنرا، انتشارات رشد منتشر ساخته است. کتاب راهنمای فرزند پروری، می تواند پاسخگوی تلاشهای زیاد والدین با نوجوانان باشد ...

ده اصل ثابت فرزند‌پروری

متأسفانه بیشتر والدین به رفع نیازهای جسمانی فرزندانشان بیش از احتیاجات معنوی آنان می اندیشند. این کتاب با مطرح کردن مسائلی به ظاهر ساده، والدین را در پاسخگویی نیازهای روحی و عاطفی فرزندانشان یاری می‌دهد.

تفکر انتقادی در روانشناسی

موضوع این کتاب، درآمدی کوتاه برمهارتهای تفکر انتقادی برای درک بهتر موضوع روانشناسی است. طی دهه 1990 بر آموزش تفکر انتقادی در دانشگاهها تأکید زیادی شد...

تبدیل شکستها به موفقیت

کاملاً مشخص است که اگر عادت کنیم تا از شکستهای جزئی و کوچک به موفقیت برسیم، زمانی که با شکستی بزرگ مواجه شدیم بیشتر می توانیم به کامروایی دست یابیم.

پرورش خلاقیت به کمک بازی های وانمودی

مسئولان آموزشی بیشتر نگران کمبود معلمان علوم و ریاضی اند، اما کسی نگران نیاز به پرورش تخیل و رؤیا نیست...

<< < 1  2 3  > >>