تاریخ: 4 تير 1400
تجربه یکی از دانش‌آموختگان دوره تربیت مربی فلسفه و کودک بنیاد حکمت اسلامی صدرا

بسم‌الـ.. الرحمن الرحیم

تجربه یکی از دانش‌آموختگان دوره تربیت مربی فلسفه و کودک بنیاد حکمت اسلامی صدرا

تسهیلگر

مریم ثابت‌پور

به لطف خداوند بزرگ و مهربان توفیقی برای بنده حاصل شد تا پس از شرکت‌ در کارگاه آموزشی، «کودک و فلسفه» بنیاد حکمت اسلامی صدرا بتوانم با استفاده از مباحثی که به لطف و همت برگزارکنندگان این دوره کسب کردم و بهره‌مندی از کتابهایی که این مؤسسه تهیه دیده و سایر کتب مربوطه و در کل منابعی که می‌توان در این زمینه از آنها بهره جست، در شهرستان محل سکونت خود، در یک مرکز آموزشی پیش‌دبستان و دبستان، کلاسی را تحت عنوان «فلسفه و کودک» برای دانش‌آموزان مقطع پیش‌دبستان و دوره اول دبستان اجرا نمایم.

در سال گذشته که کلاس چند ماهی به صورت حضوری بود واکنش دانش‌آموزان را به شخصه دیدم، دانش‌آموزان عزیز، کلاس «فلسفه و کودک» را دوست داشتند. قوانین کلاس برایشان مطلوب بود، نوع نشستن در کلاس، شنیدن داستان، اینکه خودشان برای داستان اسم بگذارند و به عنوان برگزیده خودشان رأی بدهند.

اینکه در مورد داستان و سؤالات صحبت کنند، نوشته شدن نظراتشان روی تخته و در پایان عکس یادگاری کنار نظرات و نوشته‌هایشان و ... همه اینها برای عزیزان جذابیت داشت و علاقمند به کلاس بودند.

امسال هم که کلاس در مقطع پیش دبستان به صورت غیرحضوری برگزار شد، پس از پایان دوره از خانواده‌ها سؤالاتی پرسیده شد و پاسخ‌ها حکایت از رضایت آنان بود

و بیان شد که بچه‌ها به تصاویر و داستانها دقت کرده و به سؤالات فکر کرده‌اند. در جمع دوستانشان صحبت کرده و بعد از کلاس در خانواده بحث می‌کردند. این امر برای خانواده‌ها بسیار مطلوب بود و این گونه کلاس‌ها را پسندیدند.

به شخصه از بنیاد حکمت اسلامی صدرا و گروه پر تلاش و دلسوز «فلسفه و کودک» این مؤسسه به جهت تلاش‌هایی که در این زمینه داشته‌اند از جمله برگزاری کارگاه‌ها و دوره‌ها، تألیف، چاپ کتاب‌های مربوط به این امر و ... سپاس فراوان دارم.

خداوند منان برتوفیقات روز افزون شما بیفزاید.

برای گوش دادن و دانلود فایل صوتی ارسال شده لطفا اینجا کلیک کنید

 


 

 


نام
رایانامه
* متن نظر