تاریخ: 9 خرداد 1396
انتشار چهاردهمین شماره دو فصلنامه «فلسفه و کودک»

بسمه تعالی

انتشار چهاردهمین شماره دو فصلنامه «فلسفه و کودک» با درجه آموزشی ـ پژوهشی ـ تحلیلی پاییز و زمستان 95

چهاردهمین شماره دو فصلنامه تخصصی «فلسفه و کودک» به صاحب امتیازی بنیاد حکمت اسلامی صدرا، مدیر مسئولی زهره حسینی خامنه‌ای و سردبیری دکتر طوبی کرمانی در تابستان 95 به چاپ رسید. هیئت تحریریه این مجله: آیت‌الله سیدمحمد خامنه‌ای، دکتر غلامحسین ابراهیم دینانی، غلامرضا اعوانی، دکتر رضا داوری اردکانی، دکتر احد فرامرز قراملکی، دکتر عبدالرزاق حسامی‌فر، دکتر علینقی باقرشاهی و دکتر قاسم‌پورحسن میباشند.

این نشریه با مدیریت اجرایی مژگان پروینیان از مطالب زیر تشکیل شده است:

ـ تربیت اجتماعی از دیدگاه امام علی(ع) و برنامه آموزش «فلسفه و کودک» از معصومه قدمیاری

ـ اصول بازنویسی داستانهای متون کهن فارسی بمنظور استفاده در برنامه «فلسفه و کودک» از عاطفه یوسفی

ـ بررسی تأثیر برنامه آموزش «فلسفه و کودک» بر پرورش توانایی حل مسئله در دانش‌آموزان پایه سوم ابتدایی از سهیلا جلیلیان، فریبا جلیلیان، شراره محمدی، وجیهه نجاتی

ـ بررسی تأثیر بازیهای رایانه‌ای بر سلامت روانی کودکان از کبری احمدوند، حمید احمدی هدایت، سهیلا غلامی هره‌‌دشتی، فریبا احمدوند

ـ بررسی تأثیر آموزش «فلسفه و کودک» بر رشد مهارت خواندن دانش‌آموزان دو زبانه پایه ابتدایی از یحیی قائدی، مریم عفتی کلاته

ـ آسمان هم خندید، تحلیل دیدگاههای دینی ـ اخلاقی مصطفی رحماندوست از لیلا خدایی

ـ اهمیت و کاربرد تفکر انتقادی در علوم پزشکی از سیمین یزدانفر، رامین سرچشمی

در سرمقالة این فصلنامه تخصصی به قلم زهره حسینی آمده است:

اخیراً رهبر معظم انقلاب به سکوت و تعلل نهادهای فرهنگی مانند شورای عالی انقلاب فرهنگی معترض شده‌اند که چرا وظایف قانونی خود را در قبال این توافق، انجام نداده‌اند و بناچار خود ایشان مجبور به گوشزد و پیگیری شده‌اند. سندی که با ظاهری آراسته و معقول و باطنی پلید و آلوده، کمر فرهنگ کشور و نسل آینده را خم خواهد کرد... . سرفصلهای برنامه آموزشی همگانی یونسکو براساس ارزشهای غربی تعریف شده است و در بعد عملیاتی منجر به تغییرات فرهنگی نسلها خواهد شد.

این سند که براساس سبک زندگی غربی طراحی شده همه را دعوت به یکسانی با محوریت آمریکا میکند و باعث نفوذ و تسلط استعمارفرهنگی خواهد شد و در حقیقت، نوعی بی‌احترامی به قوانین و آداب ملل اسلامی است.


نام
رایانامه
* متن نظر