تاریخ: 19 ارديبهشت 1395
طرح بحث برای مدیریت کلاس فلسفه و کودک
دومین کتاب تخصصی گروه فلسفه و کودک پس از کتاب «روش تدریس فلسفه و کودک» برای استفاده علاقمندان به چاپ رسید.

نام کتاب: طرح بحث برای مدیریت کلاس فلسفه و کودک

نویسندگان:  مژگان پروینیان، لعیا رحیم‌زاده، فرزانه تاجبخش و لیا طالقانی

انتشارات: بنیاد حکمت اسلامی صدرا

بهار 1395

تعداد صفحات: 364 صفحه

قیمت 200000 ریال

کتاب «طرح بحث برای مدیریت کلاس فلسفه و کودک» به نوشته مژگان پروینیان، لعیا رحیم‌زاده، فرزانه تاجبخش و لیا طالقانی توسط انتشارات بنیاد حکمت اسلامی صدرا به زیور طبع آراسته گردید. دومین کتاب تخصصی گروه فلسفه و کودک در تاریخ 19/2/95 پس از کتاب «روش تدریس فلسفه و کودک» برای استفاده علاقمندان به چاپ رسید.

کتاب فوق در بیست فصل با موضوعات احترام، نظم، گوش دادن، فکر کردن، شجاعت، خشم، صحبت کردن، انتقاد، استدلال، صبر، سؤال کردن، معیار، اعتماد بنفس، صداقت، غیبت، مسخره کردن، مشورت، تصمیم‌گیری، اختلا‌ف‌نظر و حسادت، منتشر شد.

مقدمۀ این کتاب، به قلم دکتر رضا ماحوزی نگاشته شده و در آن به نظرات فیلسوفانی چون جان لاک، ژان پیاژه ژان ژاک روسو و کانت اشاره و در نهایت با دیدگاه ملاصدرا تطبیق داده شده است. بعقیده ملاصدرا، یک نظام تربیتی بلحاظ جنس فعالیت عملی و مصداقی خود، حتماً باید اوضاع و احوال و شرایط اجتماعی را در نظر بگیرد و بدیگر سخن، بربستری اجتماعی پیاده گردد.

پس از پیش گفتار در مقدمه‌ای تحت عنوان فلسفه و کودک چیست؟ مؤلفین به توضیح و تشریح برنامۀ «فلسفه و کودک پرداخته و با تهیه محتوایی آن با رویکرد ایرانی اسلامی پس از یک دهه مطالعه به خوانندگان تقدیم کرده‌اند.

در بخش «سخنی با مربی»، مؤلفین چارچوب و روش استفاده از محتوایی کتاب «طرح بحث برای مدیریت کلاس فلسفه و کودک» را برای سهولت کار مربی در اجرای کلاس فلسفه و کودک ارائه داده‌اند

کتاب حاضر نتیجه ساعتها پژوهش و برگزاری کارگاههای آموزش در مدارس برای رده‌های سنی 11ـ 9 میباشد که امید است مورد استفاده مربیان، اولیاء، پژوهشگران این حوزه قرار گرفته و کوشش در حد بضاعت نویسندگان این کتاب مورد توجه علاقه‌مندان قرار گیرد.


نام
رایانامه
* متن نظر