تاریخ: 16 مهر 1391
به بچه‌ها چه بگوییم؟
این کتاب به شما کمک می‌کند تا دریابید که پرسش کودکتان چیست؟ و چرا به پاسخ صحیح شما نیاز دارد و به این پرسش‌ها چگونه و چه وقت باید پاسخ مناسب بدهید.
.
عنوان کتاب: به بچه‌ها چه بگوییم؟
.
نویسنده: دکتر آواسیگلر
.
مترجم: میترا کدخدایان
.
انتشارات: مروارید
.
چاپ چهارم: 1385
.
تعداد صفحات: 332
.
قیمت: 6900 تومان
.

امروزه استفادة فراوان و همگانی از وسایل ارتباط جمعی سبب شده است تا آشفتگی‌ها و ناهنجاری‌های موجود در روابط انسان‌ها، در اختیار نوجوانان و جوانان قرار گیرند و پرسش‌هایی را در ذهن آنان به وجود آورند که پاسخ به آنها، به گونه‌ای که موجب سردرگمی و انحراف نگردد، کار چندان سهل و آسانی نیست.

در اینجا به عنوان پدر یا مادر، وظایف حساس و خطیری برعهدة ما نهاده شده است. سالیان بسیاری را صرف پرورش و مراقبت از فرزندان خود می‌کنیم؛ به امید آن که روزی روی پای خود بایستند و بتوانند به استقلال و خودکفایی دست یابند. ارتباط پایدار بین والدین و فرزندان می‌تواند سبب شادی‌های گوناگون و در مواردی بروز مشکلات خاصی شود. روابط صمیمانه و عمیق میان والدین و فرزندان، در همه اسطوره‌ها، مذاهب، ادبیات، هنر و سایر عرصه‌های زندگی تأثیر گذاشته و در نهایت، سیمای سرنوشت بشری را شکل داده است.

پدر یا مادر بودن وظیفه‌ای بسیار مشکل بوده و از آن مشکل‌تر، پدر و مادر خوب بودن است؛ آن‌گونه پدر و مادری که همه آرزویش را دارند. پدران و مادران امروزی باید توجه داشته باشند که فرزندان را د رچه زمان و تا چه حدّ می‌توان با مشکلات زندگی آشنا کرد. این موضوع هنگامی امکان‌پذیر است که والدین، خود غرق اندیشه‌ها و پندارهای ویرانگر و احساس سردرگمی نباشند.

این کتاب به شما کمک می‌کند تا دریابید که پرسش کودکتان چیست؟ و چرا به پاسخ صحیح شما نیاز دارد و به این پرسش‌ها چگونه و چه وقت باید پاسخ مناسب بدهید. امید ما این است که شما و فرزندتان بتوانید در کنار یکدیگر به مسایل از دریچة دیگری بنگرید و راه‌های جدید برای درک مطالب و گفت‌وگو با یکدیگر بیابید.

کتاب مذکور در 14 فصل به نگارش درآمده است که برخی از فصول آن شامل:

چگونگی آماده‌سازی روانی کودکان در رویارویی با مشکلات ـ پنج ترس اساسی. چرا، چه موقع و چگونه با بچه‌ها حرف بزنیم ـ آموزش عشق و غریزة جنسی در خانواده ـ زمینه‌سازی پذیرش مشکلاتی چون بیماری و مرگ در کودکان ـ گذرگاه‌های تاریک ـ ناسازگاری والدین ـ دخانیات و مواد مخدر ـ ناهنجاری‌های دنیای امروز و ... می‌باشد.


نام
رایانامه
* متن نظر