تاریخ: 4 تير 1390
نشریه فلسفه و کودک، شماره چهارم
شماره چهارم نشریه «فلسفه و کودک» در بهار 1390 زیر نظر آیت الله سید محمد خامنه‌ای و سردبیری مژگان پروینیان منتشر گردید. این نشریه به مقالاتی با موضوع فلسفه و کودک پرداخته است که برخی از آنها عبارتند از: کودک و توان درک مفاهیم فلسفی، ویژگیهای تفکر انتقادی و تربیت فلسفی جوان.

.
.
عنوان : نشریه فلسفه و کودک، شماره چهارم

.

ناشر: بنیاد حکمت اسلامی صدرا

.

قیمت: 40000ریال

.

.

 .

.
.
.
.
شماره چهارم نشریه فلسفه و کودک زیر نظر آیت الله سید محمد خامنه‌ای و سردبیری مژگان پروینیان منتشر شد. اعضای تحریریه خانمها زهره حسینی, لعیا طالقانی , فرزانه تاج بخش , لعیا رحیم زاده و معصومه ایمانی می باشند.

در سر مقاله این نشریه می خوانیم:

"از زمانی که رادیو و تلویزیون وارد خانه ها شد تا به امروز که همه ما در محاصره رسانه ها , ماهواره و اینترنت هستیم , کودکان بخاطر روح پاک و سفیدشان بیشترین تاثیر را پذیرفته اند و امروزه به نظر میرسد این ابزار , ذهن و روح کودکان را تسخیر کرده و معانی و مفاهیم مورد نظر خود را به آنها القا میکند.

ضروری است که نگاه مربیان جامعه ( مخصوصا مربیان کودک ) را به سمت و سویی متوجه کنیم که از این تهدیدها بعنوان فرصت استفاده کنند و کاربرد این ابزار را بگونه یی برای کودکان تغییر دهند که در جهت پرورش تفکر خلاق و منطقی آنها باشد که در اینصورت نه فقط زیان آور نیست بلکه میتواند وسیله یی موثر برای مقابله با خطرات آن و تهاجم فرهنگی باشد."
.

  در این نشریه   مطالبی پیرامون کودک و توان تفکر ورزی به چاپ رسیده است .

مقالات شامل موارد زیر می باشند:

کودک و توان درک مفاهیم فلسفی

مدرسه بی فلسفه چرا؟

در کلاسهای فلسفه و کودک چه نوع سوالاتی باید مطرح شود؟

مولفه ها و ویژگیهای تفکر انتقادی

تربیت فلسفی جوان ( معنا , اهداف و روشها )

 


نام
رایانامه
* متن نظر