تاریخ: 2 خرداد 1388
نشریه فلسفه و کودک، شماره دوم
شماره دوم نشریه «فلسفه و کودک» در بهار 1387 زیر نظر آیت الله سید محمد خامنه‌ای و سردبیری مژگان پروینیان به چاپ رسید. این نشریه شامل عناوینی با موضوعات کاربرد سوالات فلسفی، معجزه فلسفه و کودک، تأثیر رنگها بر تفکر و خلاقیت می باشد.
.
.
عنوان: نشریه فلسفه و کودک، شماره دوم
. . .
ناشر: بنیاد حکمت اسلامی صدرا
.
قیمت: 25000 ریال
  .
. .
.
.
.
.

شماره دوم نشریه فلسفه و کودک، تحت   عنوان کودک، تفکر و خلاقیت منتشر شد.

دست‌اندرکاران تعلیم و تربیت بر این باورند که آشناسازی کودک با فلسفه (به معنای فکر کردن و خلاقیت) می‌تواند علاوه بر تأثیرات مثبت گفتاری و شنیداری بر کودک، روند اجتماعی شدن او را نیز تسریع کند و مهمتر از همه تفکر کودک را تقویت نماید.

هدف این نشریه، آشناسازی معلمین و اولیای دانش‌آموزان با طرح فلسفه و کودک و مسائل جانبی آن بوده و امیدوار است که این گام هرچند کوچک، در روند اجرای همگانی کردن فلسفه و کودک مؤثر باشد.

  نشریه کودک، تفکر و خلاقیت در این شماره، به مباحث زیر پرداخته است:

جایگاه تفکر خلاق در طرح فلسفه و کودک، کاربردی ساختن فلسفه در جامعه، چگونه سؤالات را فلسفی سازیم، گفتگو با مادر یک فیلسوف کوچک، مهارت منطقی در طرح فلسفه و کودک، تأثیر رنگها بر تفکر و خلاقیت، جهانبینی فلسفی در داستانهای فکری، کندوکاو فلسفی براساس فرهنگ ایرانی، گفتگو با مژگان پروینیان، معلم فلسفه و کودک، نقش صبحانه در تفکر و نمونه‌ای از طرح بحث داستان در کار فلسفه و کودک.


نام
رایانامه
* متن نظر